Zródełka - czystość wody.
Dodane przez Admin dnia Lipiec 24 2014 19:40:34

darmowy hosting obrazków

Informacja na temat jakości wód ze źródełek (czerwiec 2014 r.)

CZYTAJ WIĘCEJ >>>

 


Rozszerzona zawartość newsa

Informacja na temat jakości wód ze źródełek (czerwiec 2014 r.)

Na stronie BIP Urzędu Miejskiego ukazuje się cyklicznie informacja o jakości wód ze źródełek znajdujących się na terenie miasta Dąbrowa Górnicza. Badania jakości wód przeprowadzane są zlecenie tut. Urzędu, prezentowane wyniki wykonano w miesiącu czerwcu br.

Próbki wód ze źródeł pobrane zostały w 7 punktach:

Nr 1 - pompka przy ul. Majewskiego w Strzemieszycach, obok torów kolejowych Próbka wody w badanym zakresie nie spełnia wymogów wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi ze względu na przekroczenie dopuszczalnych wartości bakterii Escherichia coli oraz ogólnej liczby mikroorganizmów

Nr 2 - źródło w Strzemieszycach przy ul. Majewskiego na wysokości posesji nr 189 Próbka wody w badanym zakresie spełnia wymogi wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Nr 3 - pompka przy ul. Transportowej w Strzemieszycach obok nr 4 Próbka wody w badanym zakresie spełnia wymogi wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Nr 4 - źródło przy ul. Szosowej w Ząbkowicach, naturalny wypływ rejon Parku Tysiąclecia rejon ul. Szosowej. Próbka wody w badanym zakresie spełnia wymogi wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Nr 5 - źródło przy ul. Zdrojowej w Ząbkowicach obudowane Próbka wody w badanym zakresie nie spełnia wymogów wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi ze względu na przekroczenie dopuszczalnych wartości, bakterii Eschericha coli.

Nr 6 - źródło rzeki Trzebyczki w Ząbkowicach - Sikorka rejon ul. Relaksowej Próbka wody w badanym zakresie spełnia wymogi wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Nr 7- źródło przy ul. Kusocińskiego obok nr 9, Ząbkowice - Basiula - naturalny wypływ Próbka wody w badanym zakresie nie spełnia wymogów wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi ze względu na przekroczenie dopuszczalnej wartości manganu oraz mętności.

 Zbigniew Sodo Z-ca Naczelnika Wydziału Ekologii i Rolnictwa UM DG