Wszystko co najlepsze na weekend
Dodane przez Admin dnia Lipiec 18 2014 21:43:39

Wakacje w pełni. Nie warto marnować czasu na nudę, dlatego podpowiemy gdzie i kiedy w naszym mieście dzieją się ciekawe rzeczy. W sobotę będzie się sporo działo. Na wodach Pogorii III rozegrane zostaną dwudniowe Mistrzostwa Polski w Nartach Wodnych. Kto chce pojawić się na otwarciu zawodów powinien już o 800 stawić się na brzegu jeziora, by dopingować narciarzy wodnych. Na starcie pokaże się 70 najlepszych polskich zawodników, którzy liczą na doping dąbrowskich kibiców...

CZYTAJ WIĘCEJ >>>


Rozszerzona zawartość newsa

Wakacje w pełni. Nie warto marnować czasu na nudę, dlatego podpowiemy gdzie i kiedy w naszym mieście dzieją się ciekawe rzeczy. W sobotę będzie się sporo działo. Na wodach Pogorii III rozegrane zostaną dwudniowe Mistrzostwa Polski w Nartach Wodnych. Kto chce pojawić się na otwarciu zawodów powinien już o 800 stawić się na brzegu jeziora, by dopingować narciarzy wodnych. Na starcie pokaże się 70 najlepszych polskich zawodników, którzy liczą na doping dąbrowskich kibiców. Sobota to także dzień kiedy świętują zagłębiowscy policjanci. Z tej okazji warto wybrać się do Będzina na I Zagłębiowski Festyn z okazji Dnia Policji, który rozpocznie się o 1200 w Ośrodku Sportu i Rekreacji. W czasie jego trwania atrakcji nie zabraknie, gdyż pomyślano zarówno o najmłodszych, jak i starszych. Organizatorzy festynu zapraszają na pokazy wozów policyjnych, pokazy musztry. Będzie można zobaczyć antyterrorystów w akcji, a także poznać techniki kryminalistyczne. Przygotowano liczne niespodzianki dla najmłodszych. Dzieci pobawią się na dmuchawcach, wezmą udział w konkursach i zabawach, przygotowanych specjalnie z myślą o nich. Sobotnie popołudnie spędzamy w Dąbrowie, gdzie o 1400 w CH Pogoria rozpocznie się przedstawienie: „Jak Marysia mała słonko złapać chciała” w wykonaniu Impresariatu artystycznego Skrzat. Bajka, w której główna bohaterka wyrusza po słońce, udowadniając tym samym, że Świat wyobraźni dziecięcej jest pełen magii i fantazji. Natomiast od 1600 w Parku Hallera władzę przejmą szachiści. Wielbiciele tej szlachetnej gry będą mieli okazję rozgrywać partie na wielkoformatowych szachownicach. O 2100 po dniu pełnym wrażeń zachęcamy, by zasiąść w Parku Hallera na widowni Plenerowego Kina Letniego. „Układ zamknięty” to propozycja dla lubiących mocny, polski film. Niedziela to drugi dzień Mistrzostw Polski w Nartach Wodnych. Już o 830 na Pogorii III rozpoczną się finały juniorów. Zawodnicy będą rywalizować mniej więcej do godziny 1700, zatem warto wybrać się w tym czasie na spacer, by zobaczyć najlepszych z nich w akcji. Możemy wykorzystać poranną obecność nad Pogorią III i o 900. przy molo wziąć udział w treningu dla biegaczy, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Pogoria Biega. Natomiast osoby nie wyobrażające sobie spędzanie wolnego czasu inaczej niż na dwóch kółkach o 1000 spotkają się przed Klubem Centrum Formy, by wspólnie potrenować. Centrum Sportów Letnich i Wodnych zaprasza lubiący wspinać się coraz wyżej i wyżej, na zajęcia w Szkółce Speleo-Wspinaczkowej, która swoje podwoje otworzy o 1200.

Kto jest ciekawy na czym polega skimboard i poznać techniki utrzymywania się na desce, rzucaną na falę, musi koniecznie także wybrać się do Parku Zielona, gdzie od 1400 instruktorzy będą zdradzać tajniki tej jeszcze mało znanej u nas dyscypliny. Wieczorem, o 2100 Letnie Kino Plenerowe zawita do Strzemieszyc Małych. Tym razem w ramach seansu pod chmurką miłośnicy X Muzy zobaczą polską komedię „Wkręceni”.

(UM DG)